BEATYFIKACJA33 - PROPOZYCJA DUSZPASTERSKA DLA PARAFII 
33-dniowe Rekolekcje z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Siostry Elżbiety Róży Czackiej
 
“Wszystko postawić na Maryję”
 
Termin I Edycji: 6 sierpnia - 8 września 2021 r.
Termin II Edycji: 19 września - 22 października 2021 r. 

 “Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali.
Prymas Stefan Wyszyński
  
We współpracy z Archidiecezją Warszawską oraz Komitetem Beatyfikacyjnym proponujemy gotowe i przystępne materiały duszpasterskie, które mogą posłużyć zarówno jako duchowe przygotowanie dekanatu oraz parafii do beatyfikacji (I Edycja: 6.08 - 8.09. 2021) jak i jako owoc beatyfikacji (kolejne Edycje rekolekcji w terminie wybranym przez Księdza Dziekana lub Księdza Proboszcza). 
 
Celem Rekolekcji BEATYFIKACJA33 będzie między innymi:
-       praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Stefana Wyszyńskiego
-       poznanie nauczania Siostry Elżbiety Róży Czackiej
-       duchowe przygotowanie parafii do wydarzenia beatyfikacji
-       wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującą postawę służby (odpowiedzialność za parafię oraz zaangażowanie w ewangelizację)
-       przygotowanie wiernych do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję jako duchowy owoc beatyfikacji
 
Sprawdzone narzędzie duszpasterskie oraz jego owoce
Rekolekcje BEATYFIKACJA33 powstały w oparciu o rekolekcje ODDANIE33,  które są sprawdzonym narzędziem duszpasterskim.  Rekolekcje te spotkały się już z uznaniem księży biskupów oraz licznych kapłanów. W samym 2020 roku w rekolekcjach ODDANIE33 uczestniczyło około 500.000 osób.
 
Treści rekolekcyjne będą dostępne w trzech formach: w wersji drukowanej, audio oraz video - dzięki czemu każdy parafianin będzie mógł w nich uczestniczyć w najbardziej optymalny dla siebie sposób.
 
Na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl - znajdą się wszystkie materiały rekolekcyjne oraz pomocnicze. Zgromadzenie wszystkich materiałów w jednym miejscu pomoże duszpasterzom zaplanować oraz kompleksowo zorganizować rekolekcje w swojej parafii.
 
Jak to zrobić w parafii?
Organizacja Rekolekcji BEATYFIKACJA33 w parafii przebiega w trzech etapach:
  1. Zachęcenie parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach - mogą to uczynić zaproszeni rekolekcjoniści lub sam Ksiądz Proboszcz. Można również w tym celu wykorzystać specjalnie do tego przygotowane materiały promocyjne - ulotki dla parafian oraz banery. Ważne, aby poinformować parafian o kilku możliwych formach wzięcia udziału w rekolekcjach 
  2. Okres 33 dniowych Rekolekcji - dzięki gotowym narzędziom każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału w rekolekcjach. Może je przeżywać w domu lub w kościele. Może korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Teksty medytacji można puścić w kościele korzystając z plików audio lub można je odczytać/wygłosić - przed lub po codziennej Mszy Świętej wieczornej. Medytację można połączyć z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. Organizacja uroczystego aktu oddania - w normalnych warunkach taki akt oddania odbywa się zawsze w Kościele. W warunkach pandemii może on mieć miejsce w domu. Przygotowaliśmy gotowe instrukcje uwzględniające obie formy.
 
Materiały pomocnicze oraz propozycje dodatkowe dla parafii w I Edycji
(propozycje dla II Edycji analogiczne jak dla pierwszej, są w przygotowaniu)
 
>Inauguracja I edycji Rekolekcji: 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego.
 
>15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz dnia 26 sierpnia w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zachęcamy do uroczystego obchodzenia tych  świąt, wzbogaconego o modlitwę za kościół, ojczyznę, parafię.
 
>27 sierpnia w piątek proponujemy uroczystą drogę krzyżową w parafii z rozważaniami napisanymi przez Ks. Abp Marka Jędraszewskiego jako bezpośrednie przygotowanie do spowiedzi oraz do aktu oddania. 
 
>W pierwszy czwartek września tj. 2 września zaproszenie parafian do modlitwy o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne. Może to być w formie adoracji po wieczornej Mszy Świętej.
 
>W pierwszy piątek i sobotę miesiąca tj. 3, 4 września zaproszenie parafian do pogłębionej spowiedzi (rachunek sumienia przygotowany w oparciu o nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Róży Czackiej) oraz do uczestnictwa w nabożeństwie pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim.
 
>Zakończenie rekolekcji z  aktem zawierzenia - 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Można zaprosić ludzi na uroczystą Mszę Świętą po której na wspólnej adoracji wierni, osoby chcące odczytać akt będą to mogły uczynić uroczyście. Akt można również przeżyć osobiście w własnym domu.
 
 
SPOSOBY UCZESTNICTWA W REKOLEKCJACH BEATYFIKACJA33
Wszyscy wierni w parafii będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach BEATYFIKACJA33 na jeden z kilku dostępnych sposobów:
  1. poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową: www.beatyfikacja33.pl - na której rekolekcje dostępne będą w formie tekstowej oraz dźwiękowej,
  2. poprzez rekolekcje odbywające się w parafii (każdy duszpasterz otrzyma dokładną informację o możliwościach i sposobach przeprowadzenia rekolekcji w parafii),
  3. poprzez media społecznościowe, kanały na YT oraz rozgłośnie radiowe (materiały są przygotowane w formach odpowiadających każdemu z tych kanałów)
  4.  poprzez materiały drukowane w postaci książki - dostępne w parafii lub poprzez zamówienie przez pośrednictwo strony www.beatyfikacja33.pl,
  5. poprzez materiały, które można zamieścić na stronie internetowej, czy FB parafii.

W przypadku chęci zorganizowania Rekolekcji BEATYFIKACJA33 w dekanacie lub w parafii - jesteśmy do pełnej dyspozycji Księży Dziekanów oraz Księży Proboszczów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 
Michał Wróblewski
Tel: 600 153 453